Jiří Všetečka

„Mám dvě celoživotní lásky – Prahu a fotografování lidí.“

Klasika versus digitál

Jiří Všetečka je takřka rarita, neboť výhradně používá aparáty na klasický film. S oblibou fotí na čtvercový formát a černobíle.

V publikaci Praha světlem tvořená objasňuje: „Většina profesionálních i amatérských fotografů už přísahá pouze na digitál. Nepoznali tajemné šero temné komory, pojem vyvolávání  jim připomíná aukce či dražby a nezažili napjaté čekání, co se nakonec vynoří z roztoku zvaného vývojka. Jistě, v počítači lze dosáhnout velkých zázraků a přiblížit se dokonalosti, dotvořit snímek, jak potřebují; zesvětlit nebo ztmavit, ba i zamlžit, přidat slunce či okolojdoucího chodce, i když tam ve skutečnosti nic takového nebylo. Jednak je k tomu nutný superdokonalý počítač s odpovídajícím programem, a za druhé – při umělé úpravě přijdeme o spoustu autentických zážitků i půvab objevování.“

Snímky z nejznámějších publikací a výstav Jiřího Všetečky, které zařadil do této fotogalerie, si můžete rovněž zakoupit. Jednotlivé záběry z limitované série jsou signované, použitý materiál má garantovanou padesátiletou životnost a formát je záležitost dohody. V případě zájmu kontaktujte zástupce autora na adrese info@jirivsetecka.cz.

Vážení přátelé,
vítejte na stránkách významného fotografa Jiřího Všetečky. Nabídnou Vám ucelený přehled o jeho profesním směřování, a hlavně umělecké tvorbě. Dozvíte se podrobnosti o jeho publikacích i výstavách a můžete si prohlédnout spoustu jedinečných záběrů nejen z Prahy, jimiž se proslavil, ale také z dalších koutů naší země i z daleké ciziny.

Aktuality

Knižní novinka

Jiří Všetečka … CHODEC S OBJEKTIVEM, tak zní název nejnovější výpravné publikace, která se právě objevila na trhu. V tomto ohlédnutí za svým profesně bohatým i napínavým životem se ujal nejenom role vnímavého pozorovatele, ale také vypravěče. Do knihy zařadil přes 250 unikátních černobílých záběrů, které jsou očitým svědectvím proměn Prahy, vlastně celé naší země, včetně osob a osobností, které na svých toulkách s objektivem potkal.