Jiří Všetečka

„Mám dvě celoživotní lásky – Prahu a fotografování lidí.“

Pražský chodec

Nejznámější kolekcí fotografií je bezesporu Pražský chodec. Při jejich prohlížení budete mít pocit, že společně s Jiřím Všetečkou křižujete liduprázdné i rušné ulice a nostalgická zákoutí. Tato téměř surrealistická obrazová procházka jeho milovaným městem vznikala v letech 1937 a 1938 a byla inspirovaná stejnojmennou prózou i verši Vítězslava Nezvala. Mnoha místa s neopakovatelnou atmosférou se dochovala už jen na snímcích, které soustředil také do výpravné publikace Pražský chodec s průvodními Nezvalovými texty.

Snímky Jiřího Všetečky z kolekce Pražský chodec, které zařadil do této fotogalerie, si můžete rovněž zakoupit


Pražský chodec

V galerii je 30 fotografií

Vážení přátelé,
vítejte na stránkách významného fotografa Jiřího Všetečky. Nabídnou Vám ucelený přehled o jeho profesním směřování, a hlavně umělecké tvorbě. Dozvíte se podrobnosti o jeho publikacích i výstavách a můžete si prohlédnout spoustu jedinečných záběrů nejen z Prahy, jimiž se proslavil, ale také z dalších koutů naší země i z daleké ciziny.

Aktuality

Knižní novinka

Jiří Všetečka … CHODEC S OBJEKTIVEM, tak zní název nejnovější výpravné publikace, která se právě objevila na trhu. V tomto ohlédnutí za svým profesně bohatým i napínavým životem se ujal nejenom role vnímavého pozorovatele, ale také vypravěče. Do knihy zařadil přes 250 unikátních černobílých záběrů, které jsou očitým svědectvím proměn Prahy, vlastně celé naší země, včetně osob a osobností, které na svých toulkách s objektivem potkal.