Jiří Všetečka

„Mám dvě celoživotní lásky – Prahu a fotografování lidí.“

Světla staletí

Světla staletíHistorické památky země zachycené fotoaparátem s mistrovským hledáčkem Jiřího Všetečky, tak lze charakterizovat obrazovou publikaci Světla staletí – Dominanty středních Čech. I když je důvěrně znáte, fascinující záběry vás patrně překvapí.

V úterní podvečer 13. srpna 2002 Jiří Všetečka fotil Karlův most, který zrovna odolával rozvodněné Vltavě. Naštěstí v této zkoušce obstál, ale řada dalších architektonických skvostů takové štěstí neměla. To bylo impulsem k tomu, že se vydal s fotoaparátem po středních Čechách, aby zachytil proslulé skvosty jako Karlštejn, Český Šternberk, Kutnou Horu či Poděbrady, ale i méně známé stavby. Výstavní hrady střídají zříceniny, katedrály čnící k oblakům zase podzemí ve Vinařicích. Celky se prolínají s detaily a malebná přírodní zákoutí zalitá sluncem kontrastují s kostely zahalenými do měsíčního svitu. Ke každé z lokalit je přiřazený stručný komentář Martina Dostoupila.

Popis: 77 stran, 23,5 x 28,5 cm, vázaná, barevné fotografie, česky, nakl. ARCH Praha, 1. vydání v roce 2005 (momentálně vyprodaná)


Vážení přátelé,
vítejte na stránkách významného fotografa Jiřího Všetečky. Nabídnou Vám ucelený přehled o jeho profesním směřování, a hlavně umělecké tvorbě. Dozvíte se podrobnosti o jeho publikacích i výstavách a můžete si prohlédnout spoustu jedinečných záběrů nejen z Prahy, jimiž se proslavil, ale také z dalších koutů naší země i z daleké ciziny.

Aktuality

Knižní novinka

Jiří Všetečka … CHODEC S OBJEKTIVEM, tak zní název nejnovější výpravné publikace, která se právě objevila na trhu. V tomto ohlédnutí za svým profesně bohatým i napínavým životem se ujal nejenom role vnímavého pozorovatele, ale také vypravěče. Do knihy zařadil přes 250 unikátních černobílých záběrů, které jsou očitým svědectvím proměn Prahy, vlastně celé naší země, včetně osob a osobností, které na svých toulkách s objektivem potkal.