Jiří Všetečka

„Mám dvě celoživotní lásky – Prahu a fotografování lidí.“

PRAŽSKÝ CHODEC V DÁLAVÁCH

Nikdo nespočítá, kolik lidí zavítalo na proslulou výstavu Pražský chodec. Jen na Pražském hradě a zahradě Na Valech ji v roce 2008 zhlédlo na sto tisíc návštěvníků. Putovala po celém světě a Jiří Všetečka se zřekl honoráře s tím, že mu organizátoři umožní pobýt, a hlavně fotit v dané zemi.

„Navštívil jsem krásná, ojedinělá i zvláštní města. Neměl jsem však dostatek času, abych našel ta pravá místa pro pořízení neotřelých záběrů, proto jsem se spíš zaměřil na citové záchvěvy ve tvářích místních a mezilidské vztahy. I když jsem dotyčné vždy požádal o svolení, někdy to bylo pořádné dobrodružství,“ vzpomíná Jiří Všetečka.

Snímky a zážitky z dalekých cest bude obsahovat nová publikace Jiřího Všetečky, kterou právě připravuje. V této fotogalerii se již nyní na některé unikátní záběry můžete podívat a také si je zakoupit.

Fotografie z cest - Města a země

Fotografie z cest - Portréty

Vážení přátelé,
vítejte na stránkách významného fotografa Jiřího Všetečky. Nabídnou Vám ucelený přehled o jeho profesním směřování, a hlavně umělecké tvorbě. Dozvíte se podrobnosti o jeho publikacích i výstavách a můžete si prohlédnout spoustu jedinečných záběrů nejen z Prahy, jimiž se proslavil, ale také z dalších koutů naší země i z daleké ciziny.

Aktuality

Knižní novinka

Jiří Všetečka … CHODEC S OBJEKTIVEM, tak zní název nejnovější výpravné publikace, která se právě objevila na trhu. V tomto ohlédnutí za svým profesně bohatým i napínavým životem se ujal nejenom role vnímavého pozorovatele, ale také vypravěče. Do knihy zařadil přes 250 unikátních černobílých záběrů, které jsou očitým svědectvím proměn Prahy, vlastně celé naší země, včetně osob a osobností, které na svých toulkách s objektivem potkal.